הכוכב החמישים ואחד

הכוכב החמישים ואחד
חזרתי לפני מספר שבועות מניו יורק. כמו תמיד, ניו יורק, העיר הגדולה הומה מאדם ויש בה את כל הסממנים של עושר כלכלי מצד אחד ושל הצורך לשרוד מהצד האחר. בתקופת שהייתי בעיר עסקו בכל מהדורות החדשות בחבר הקונגרס, נשוי ואב לילדים, שנבחר על ידי תושבי מדינת ניו יורק, ובשהותו כחבר קונגרס בוושינגטון הבירה, התכתב באמצעות האינטרנט עם נשים צעירות והציג עצמו כרווק המחפש אהבה. חבר הקונגרס התפטר מתפקידו בלחץ הציבור. שתי שאלות המשיכו והעסיקו את התקשורת גם לאחר התפטרותו, האחת הייתה, כיצד תגיב אשתו להתנהגותו המוזרה, והשנייה הייתה מה יעשה חבר הקונגרס עם כמה מיליוני דולרים שקיבל כתרומה למסע הבחירות שלו ואשר אין סיכוי שיוכל לחזור ולהשתמש בהם למטרה שניתנו.

בארץ, כמו בניו יורק עוסקת התקשורת במשפטו של נשיא שלפי בית המשפט חיפש אהבה בשדות זרים למשפחתו, משפט המתקיים בבית המשפט העליון, ואילו בבית משפט אחר, התנהל דיון בשאלה האם פוליטיקאי בכיר אחר קיבל עשרות אלפי דולרים כהלוואה או כמתנה או כמענק או...

למסקנה אחת פשוטה כבר הגעתי – פוליטיקאים בישראל ובארה"ב דומים כנראה זה לזה בהתנהגותם.
אז האם יש דמיון גם בין אוכלוסיית שתי המדינות?
התשובה בכל זאת היא - לא!

אישה בת 50 פלוס עם חצי גוף עליון חשוף לחלוטין מלבד מדבקה על פטמות שדיהאצלנו לא חוזים בכיכר עיר מרכזית בתופעה של התערטלות לצורך השגת כסף. ומעשה שהיה כך היה: בכיכר טיימס שבמרכז מנהטן הסתובבה אישה בת 50 פלוס עם חצי גוף עליון חשוף לחלוטין מלבד מדבקה על פטמות שדיה וכל דיכפין יכול היה להצטלם איתה לשלוח ידיים והעיקר להוסיף לה כמה דולרים למחייתה. במקביל, בצד אחר של הכיכר הסתובב לו גבר בתחתוני מיני המכסה חלק ומגלה טפחיים ומטרתו דומה – להצטלם ולקבל דולרים למחייתו.

אם עלתה בראשי לרגע המחשבה שבאמת הגיע הזמן שמדינת ישראל תהפוך לכוכב החמישים ואחת בדגל האמריקאי מסתבר שבכל הקשור לאורחות חייהם ועיסוקם של הפוליטיקאים בשתי המדינות הדבר כבר אפשרי, מבחינת הציבור הרחב – יש כנראה להמתין עוד קצת...
ד
ד"ר יהושע רוטין - למד גיאוגרפיה, גיאולוגיה וקלימטולוגיה במסגרת מדעי הטבע וסיים תואר ראשון ושני בגיאוגרפיה פיסית באוניברסיטה העברית בירושלים בה גם הוכשר להוראת הגיאוגרפיה. את התואר השלישי במדעי כדור הארץ סיים באוניברסיטה העירונית של אמסטרדם (בהולנד גר מעל 3 שנים לצורך מחקר השטח שביצע). בשנת 2000 למד הדרכת טיולים בחו"ל ומאז עוסק בתיירות הן כחוקר, הן כמרצה בתחום הגיאוגרפיה של התיירות והן כמדריך ויועץ טיולים לחו"ל.