אחד האתגרים בחופשה עם בני משפחה או חברים, הוא למצוא קרקע משותפת לפעילויות יומיומיות. באתר נופש מרכזי כמו אתר סקי, שבו מציעים פעילויות כמו מרכזי בריאות, ספא, גלישת סקי, יוגה וטיולים - קיימת אפשרות ממשית עבור כל המשפחה או הקבוצה לבילויים משותפים במשך כל זמן החופשה וכן, בילויים פרטניים על פי תחומי העניין. כמו כן, אתרי סקי מספקים לרוב לחובבי חופשות הסקי, מטבח בריא, עשיר ואנין, כך שסעודה בחיק ההרים המרשימים בעולם היא ללא ספק חוויה שמתאימה לכולם. מאז המאה ה-19, תרבות ה- Après Ski (אחרי סקי) היא היבט נפרד של תרבות הסקי: קוקטיילים באיגלו בשווייץ, קונצרטים, אירועי חוצות, ריקודים לתוך הלילה במועדונים תת קרקעיים בצרפת, התערות וחברות עם המקומיים – כל אלו ועוד מכוונים את חופשת הסקי וחיי הנופש להערכה גוברת של השורשים התרבותיים של סוג חופשה זה ויצירת קשרים חברתיים חדשים.

טיולי הסקי החביבים על הישראלים הם לרוב בבולגריה, איטליה, הפירנאים בספרד והאלפים. חופשות סקי כוללות בדרך כלל עסקת חבילה של לינה, כרטיסים לאתר, השכרת ציוד, ארוחות ונסיעות. היתרון בכך הוא החיסכון בזמן, אנרגיה וכסף. בתי ספר לסקי באתרי הנופש אמנם מהווים תוספת לעלות הכספית של החופשה, אך מדריכים מיומנים המלמדים גולשים בכל הגילאים ובכל רמות גלישת סקי וסנובורד - הם אופציה מצוינת עבור אלו המעוניינים לפתח את יכולותיהם הספורטיביות ולשלב בכך גם פעילות משפחתית או קבוצתית מהנה.

אתרי סקי באירופה ידועים ברחבי העולם בפסגות הענק שלהם ובמאות קילומטרים של שבילים מסומנים. הרי הרוקי בארה"ב יכולים גם כן להתפאר באתרי הסקי וחופשות הסקי ומציעים טווח נרחב של אפשרויות גלישת סקי גם לחופשה ארוכה. ניו אינגלנד במיוחד מבטיחה שטחי סקי גדולים במיוחד ומגוונים מאד, דבר חיוני עבור משפחות וחברים בעלי תחומי עניין שונים ורמות גלישת סקי שונות. בנקודה זו יש לציין את התרומה הבריאותית הגבוהה של חופשת סקי: המאמץ הפיזי של גלישת סקי מספק אימון לב-ריאה מעולה ושיפור הגמישות והיציבות של הגוף, אויר ההרים הצלול והנקי מזיהום עירוני הוא ללא ספק סוג של תרופה טבעית לסובלים מאסטמה ובעיות בדרכי הנשימה, באימון סקי אפשר לשרוף עד 3,000 קלוריות ביום על המדרונות – פתרון נפלא להורדה במשקל, הודות לאנדורפינים שהגוף משחרר במהלך הפעילות הגופנית של גלישת הסקי קיים סיכוי גדול מאד לשיפור מצב הרוח הכללי כל סוג של פעילות גופנית היא גורם גדול לשיפור מצב הרוח ואימון המוח והגוף למאבק בלחצים.

כמה מאתרי הסקי הטובים בעולם פחות נגישים מאתרים אחרים. אולם, יש לציין כי אתר סקי משגשג משקיע משאבים רבים על מנת לסלול את הדרך ללקוחותיו כדי שיגיעו אליו בקלות. אתרי נופש סקי כמו אספן וסנט מוריץ מתפארים בנמלי תעופה פרטיים, בעוד מקומות כמו טאהו מציעים שירות הסעות מדלת לדלת משדה התעופה הבינלאומי הקרוב ביותר. טיסות ישירות מהערים הגדולות כמו ניו יורק לנמלי תעופה אזוריים קטנים יותר כמו זה בג'קסון הול, קיימים בכל עונת הסקי.

לחופשת סקי קיים מוניטין של חופשה יקרה במיוחד ועל פי רוב, זה נכון היות ואתרי הסקי הגדולים מציעים שפע של הזדמנויות לחיי יוקרה במשך שבוע החופשה. יחד עם זאת, קיימות חופשות סקי גם במחירים סבירים המתאימים לכל כיס. סטודנטים למשל מקבלים לעיתים קרובות הנחות, משפחות יכולות למצוא שפע של אפשרויות לינה קרוב לאתר הסקי במחירים נמוכים עד בינוניים ויש לזכור את "אפקט העולם הקטן" של תעשיית הסקי - דבר המאפשר לפעמים לקבל הנחות באתר נופש הקשור לאתר הסקי ואפילו לילה או שניים חינם בחופשת הסקי הבאה.

את החבילות הרגילות האלו שלוקחות אתכם ל"שבת" באתר לשבוע שלם כולם מכירים, אבל מה דעתכם לשנות את התפיסה ולבנות לכם את זה כטיול סקי? בוחרים מדינה, מתמקדים על 2 אתרים קרובים או יותר ולמעשה גם מטיילים באזור וגם גולשים בכמה אתרים שונים. חופשה כזו מיועדת לא למי שחייב להיות ראשון על ה- Chair Lift או אחרון במדרון, אלא למי שרוצה לחוות גם את המדינה, אזור שבו הוא נמצא ולהנות גם מהשלג וגם ממה שיש לאזור להציע וכצ'ופר, להנות מיותר מאתר אחד (לא מרחב גלישה אלא ממש אתרים נפרדים). אפשר לצאת לשבוע, אפשר לזמן קצר יותר ואפשר גם ליותר ולעבור בין מדינות. כשבונים את מסלול טיול חופשת הסקי נכון, אפשר להנות מכמה עולמות יחד באותה החופשה. יש הרבה מאד אתרים באירופה והרוב מכירים את המוכרים והגדולים, את מרחבי הגלישה עם מאות הקילומטרים הבלתי נגמרים אך קיימים עוד המון מקומות קצת יותר קטנים, פחות מוכרים (לפחות לישראלים) ובשילוב נכון, אפשר להנות מהם הרבה יותר.

סנט יוהן אין טירול - אוסטריה
סנט יוהן אין טירול - אוסטריה
סנט יוהן אין טירול - אוסטריה
סנט יוהן אין טירול - אוסטריה
אישגל - Ischgl באוסטריה
אישגל - Ischgl באוסטריה
Seefeld – זיפלד באוסטריה
Seefeld – זיפלד באוסטריה
סנט אנטון – St. Anton באוסטריה
סנט אנטון – St. Anton באוסטריה
סנט אנטון - אוסטריה
סנט אנטון - אוסטריה
אנדורה - ספרד
אנדורה - ספרד
ואל מורל – Val Morel בצרפת
ואל מורל – Val Morel בצרפת
ואל מורל – Val Morel בצרפת
ואל מורל – Val Morel בצרפת
Morzin - מורזין בצרפת
Morzin - מורזין בצרפת

הזמינו תכנון מסלול טיול מותאם אישית לחופשת סקי: