מפת דנמרק:

דנמרק שוכנת בצפון אירופה ומשוייכת לסקנדינביה, על אף שאינה בחצי האי הסקנדינבי וזאת, לאור התקופה בה שלטה במרחבים מסקנדינביה וגם באיסלנד. דנמרק היא הקטנה שבמדינות סקנדינביה אך קיימים בה דולמנים המעידים על התיישבות פרהיסטורית, תקופה בה חיו כאן ציידים ומלקטים שנעו מכאן גם צפונה. חלק משרידי היישובים בדנמרק הם מ-4 אלפים שנה לפני הספירה. בשנת 500 לפנה"ס כבר היו בשטחי דנמרק כפרי חקלאים מאורגנים היטב וגם מרכזי מסחר. השפה הדנית מקורה בשבטים שהגיעו לאזור במאה החמישית לספירה.

אחרי נפילתם של הפולשים הויקינגים בדנמרק, קמה הממלכה הדנית שהייתה בעלת השפעה רבה באזור. בשנת 1397 יזמה מרגרטה הראשונה, מלכת דניה, את איחודן של המדינות הסקנדינביות במטרה להדוף את השפעתה של ברית האנזה הגרמנית.

במלחמת העולם הראשונה נשארה דנמרק ניטרלית וכך היא קיוותה להשאר גם בעת מלחמת העולם השניה, אלא שבשנת 1943 היא נכבשה על ידי גרמניה. בתקופה זו החלו גם התנכלויות ליהודים ותושביה היהודים של המדינה הוברחו לשבדיה במבצע הצלה יוצא דופן. בשנת 1949 הצטרפה דנמרק לברית מדינות נאט"ו ובשנת 1973 לאיחוד האירופאי.

שטחה של דנמרק הינו כ- 43 אלף קמ"ר והיא מחוברת בחצי האי יולנד לאירופה היבשתית. יתר חלקיה כולל מיקומה של בירת המדינה - העיר קופנהגן, הם איים. גבולותיה הימיים הם הים הבלטי במזרח ובצפון והים הצפוני (חלקו של האוקיינוס האטלנטי) במערב.

בדנמרק כחמישה וחצי מיליון תושבים ולכן היא נחשבת למדינה מאד לא צפופה מלבד סביבות הבירה קופנהגן. מסיבה זו גם לא תראו בנייה רבה לגובה. כלכלתה של דנמרק טובה ומבוססת מעט על חקלאות והרבה יותר על תעשייה ושירותים.

לדנמרק חופי ים ארוכים חלקם חוליים רחבים או צרים וכן שטחי דיונות נרחבים ומעט יערות על גבעות. בהיות דנמרק שטוחה יש בה אגמים קטנים וכן שמורות רטובות של ביצות וכדומה. מהצד האחר, רוב שטחה של דנמרק מהווה שטח חקלאי.

על אף היות דנמרק מדינה מרובת איים הקשר ביניהם נוח על גשרים רחבים ונוחים. בדנמרק נמלי מעבורות רבים לכיוון צפון בים הבלטי ובים הצפוני לארצות סקנדינביה, רוסיה והסביבה וכן דרומה לכיוון גרמניה.

מידע נוסף למטיילים בדנמרק - לחצו כאן

משמר המלכה בקופנהגן - דנמרק
משמר המלכה בקופנהגן - דנמרק
משמר המלכה בקופנהגן - דנמרק
משמר המלכה בקופנהגן - דנמרק
טירת הלסינגור - דנמרק, טירתו של המלט
טירת הלסינגור - דנמרק, טירתו של המלט
פארק לגו לנד המקורי בדנמרק
פארק לגו לנד המקורי בדנמרק

הזמינו מסלול טיול מותאם אישית בדנמרק: