עם התפתחות התיירות היוצאת לחו"ל חל שינוי גם באופי הטיולים אליהם יצאו רבים. מלכתחילה, רוב היוצאים היו מבוגרים אך עם הזמן החלו לצרף גם בני נוער ולבסוף גם ילדים. ילדים לרוב אינם מאוהדי השיטוט במוזיאונים וגם אתרי עתיקות, אדריכלות מבנים וציורי קיר ופרסקות בכנסיות אינם מתחום עניינם. ילדים מעדיפים אטרקציות המפעילות אותם ומביאות אותם לכדי ריגוש והנאה. מילות המפתח לטיול משפחה בחו"ל הינם: תכנון מראש וגמישות. למרות שאלו יכולים להיות הפכים, חשוב מאד לקחת בחשבון את היותכם משפחה בטיול בחו"ל, כלומר - כולכם שם כדי ליהנות, כזוג הורים, ילדים ונוער מתבגר.

טיולי משפחות בחו"ל טומנים בחובם מגוון אדיר של חוויות, הן מתוך אטרקציות והן מתוך היות המשפחה כולה מטיילת ונהנית: טיול משפחה בחו"ל יכול להיות דרך נהדרת להרחיב אופקים, אוצר מילים ויכולות תקשורת עם סביבה זרה. מיומנויות אומנותיות הן ערך מוסף שיכול להיות נחלת כלל בני המשפחה המשתתפים בטיול בחו"ל, היות וביקור במוזיאונים ובאתרים היסטוריים מקנים למבוגרים ולילדים פרספקטיבות היסטוריות ואמנותיות, הנובעות מתוך סקרנות טבעית. ככלל, מיומנויות אקדמיות ומיומנויות ארגוניות, הן אבני הבסיס של כל טיול בחו"ל, בייחוד כאשר כל המשפחה לוקחת בו חלק פעיל ומהנה.

גם עבור מתבגרים - בני/ות עשרה, חופשות המשלבות פעילויות בידוריות, הן בדרך כלל בחירה מוצלחת, מכיוון שהן מספקות פעילות רבה לכל בני המשפחה. מומלץ לא לקחת את המתבגרים לכל אתר היסטורי מפורסם ולכל מוזיאון גדול ומוכר. תחת זאת, מומלץ לבקר במקומות בהם קיים שילוב של היסטוריה, עם פעילויות - ערים גדולות המציעות מגוון גדול של פעילויות לכל המשפחה, כגון מרכזי קניות ואתרי תיירות. אין כל בעיה עם העובדה שבני עשרה רוצים לעיתים לטייל לבד, ללא שאר המשפחה, רק חשוב להקפיד על סדר ולוח זמנים בנושאי שתייה ואכילה, מקומות מפגש ושעות מפגש ברורים וחד משמעיים.

אחד השינויים הבולטים במאה הקודמת בנושא של יצירת אטרקציות לילדים הם הקמת פארקי שעשועים במדינות שונות. המובילים בין פארקים אלו והמוכרים לרבים הם פארקי דיסני בקליפורניה ובאורלנדו וכן פארק יורודיסני בפריס. פארקי שעשועים אחרים המוכרים לרבים הם אפטלינג בהולנד, אירופה פארק בגרמניה ורשת סיקס-פלגס שהקימה פארקים בארצות שונות. כך הפכו טיולי המשפחות לנישה ייחודית למסגרות של טיולי משפחה, בתוך מכלול טיולי האטרקציות בעולם.

טיולי משפחות הם לעיתים לאו דווקא של המשפחה האורגנית הרגילה. בקבוצת טיולים זו נכללים טיולי נכדים וסבים, טיולי בר/בת מצווה ולעיתים אף טיולים משותפים לשלושה דורות. פארקי השעשועים אינם יכולים לספק את כלל הפעילויות של משפחות שלמות בעת טיול בחו"ל מכמה סיבות, כשהסיבה העיקרית קשורה לעלותם הגבוהה יחסית. לכן נבנו באזורים שונים גם אטרקציות מיוחדות לנוער ולילדים, תוך התאמתם לגילאי המטיילים כמו: מגלשות הרים, מגלשות מים וכן פארקי חושים ופארקי חבלים. כולם יחד מהווים אטרקציות מהנות לילדים ונוער. יחד עם הרעיון של טיול משפחתי לאטרקציות נבחרות, יש לטיולים אלו ערך מוסף בכל הקשור ליחסים בתוך המשפחות קרי, ליחסי הורים וילדים וליחסי הילדים בינם לבין עצמם. בטיולים מאורגנים תבוא לידי ביטוי גם נושא החברויות בין הילדים/הנוער. חלק מהטיולים המשפחתיים הם במתכונת של יציאה לאתרי נופש המשלבים מלון, הרבה פעילויות לילדים ונוער בסביבת המלון ומעט טיולים בסביבה הקרובה. חלק אחר הוא תחום היציאה לטבע. למשפחות, מציעים במדינות כמו הולנד ואוסטריה את האופציה לשכור אופניים ולטייל בשמורות או בפארקים טבעיים כך חל שילוב בין פעילות גופנית לבין טיול והנאה במסגרות משפחתיות. בבריטניה ובצרפת ניתן גם לשכור סירות ולשוט כמשפחה בתעלות מים המקשרות בין אתרים ובכך לחוות מסגרת ייחודית של חיים ביחד עם טיול מרגיע.

אפילו כאשר מדובר בטיול משפחה הכרוך בטיסה ארוכה לחו"ל על ילדים, זה לא חייב להיות סיוט... זו אף יכולה להיות חוויה שהילדים ייזכרו בה בערגה שנים רבות. כאמור, השיטה היא לתכנן הכל מראש ולהגמיש את הכללים כאשר יש צורך בכך. למשל, מומלץ לנקוט בשיטה של "בגדים חד פעמיים": לוקחים עבור הילדים בגדים שאינם יקרים וכשהם מתלכלכים, פשוט משליכים לאשפה. כך, לא כועסים כאשר הילדים מתלכלכים וגם אין צורך לסחוב חזרה לארץ ערימות של כביסה מלוכלכת. כמו כן, משקל המיטען שלכם ילך ויקטן לכל אורך הטיול....

בטיולי משפחות מומלץ לשתף את כל בני המשפחה הטסים לטיול בחו"ל, בתכנון הטיול עוד בתחילתו: אתרים, מפות, אטרקציות, תכנון נסיעות במכונית שכורה, מלונות / אכסניות וכדומה. בצורה זו, ירגישו כולם (למרות שרק אתם משלמים...) שהם שותפים פעילים להחלטות היכן לבקר וכיצד להתנייד ממקום למקום. בטיול עצמו, יוכלו כל בני המשפחה לנהל "יומן מסע", לצלם ולאסוף פריטים ומזכרות מכל מקום בו ביקרתם.

אנו מתמחים במתן ייעוץ ותכנון מסלולים לטיולי משפחות בחו"ל. כבעלי משפחות בעצמנו, צברנו ניסיון רב בתחום טיולי משפחות בחו"ל. אנו נתכנן עבור המשפחה שלכם מסלולי טיול אשר יספקו חוויות מעשירות ומרהיבות לכל הרכב גילאים ותחומי עניין.

טיול משפחה בעיר ונציה - איטליה
טיול משפחה בעיר ונציה - איטליה
טיול משפחות ביוון
טיול משפחות ביוון
טיול משפחות בהולנד
טיול משפחות בהולנד
טיול משפחות - פליטביצה, קרואטיה
טיול משפחות - פליטביצה, קרואטיה
טיול משפחות - פליטביצה, קרואטיה
טיול משפחות - פליטביצה, קרואטיה
טיול משפחות - פליטביצה, קרואטיה
טיול משפחות - פליטביצה, קרואטיה
טיול משפחות - אופטיה, קרואטיה
טיול משפחות - אופטיה, קרואטיה
טיול משפחות - ברלין, גרמניה
טיול משפחות - ברלין, גרמניה
טיול משפחות - קלן, גרמניה
טיול משפחות - קלן, גרמניה
טיול משפחות - גרמניה, פארק פנטזיה
טיול משפחות - גרמניה, פארק פנטזיה
טיול משפחות - גרמניה, פארק פנטזיה
טיול משפחות - גרמניה, פארק פנטזיה
טיול משפחות - חצי האי איסטריה, קרואטיה
טיול משפחות - חצי האי איסטריה, קרואטיה

הזמינו מסלול טיול מותאם לטיולי משפחות בחו"ל: