יש הרבה סיבות לצאת לטיול תרמילים ולכן עושים זאת אנשים רבים כל כך. בטיול בכל עיר גדולה או ציורית, במיוחד בזמן הקיץ, ניתן לראות את התרמילאים הולכים עם תרמילי הגב הגדולים שלהם. לעתים קרובות בגדיהם לא הכי נקיים ותחת זרועם או בכיס המכנסיים תחובים מפה ומדריך. הסיבה הראשונה בדרך כלל לצאת ולראות את העולם בטיול תרמילאים, היא על מנת ללמוד דברים חדשים - על עצמנו, על העולם - בדרך שלא ניתן לעשות בטיול ממונע. ישנם דברים שצריך לחוות באופן אישי, דרך הרגליים, על מנת לקבל את החוויה המלאה: להגיע בצעידה לרומא - לעמוד בקפלה הסיסטינית ופשוט להביט בתקרה, לראות את השמש זורחת מעל אנגקור ואט, לראות את אורות לאס וגאס מופיעים לאט מעל האופק המדברי בנבאדה.

ההבדל העיקרי בין מסלול טיול בחו"ל לבין טיול תרמילאים בחו"ל, הוא ההבדל בין לראות את האתרים, לבין מה אנו מוכנים לעשות כדי לראות ולחוות את האתרים. זאת יכולה להיות נסיעה של 16 שעות באוטובוס, או ברכבת לילה, או הטרמפ הבלתי צפוי עם מישהו שיגיע למקום אליו אנו רוצים להגיע גם כן. אלו הזמנים לקרוא את הספר שתמיד רצינו, לכתוב משהו, להקשיב למוזיקה, או פשוט להיפתח לנוף המתחלף. המפתח בטיול תרמילאים הוא ליהנות מהדרך בדיוק (ואפילו יותר) כמו האתר אליו אנו מבקשים להגיע. 

הבית של התרמילאים הוא תרמיל ארגונומי! לנו התרמילאים יש הרבה פחות סיבות לדאגה מאשר מטיילים קונבנציונאליים. אנחנו לא צריכים לבדוק ולאשר טיסות כל הזמן, אין לנו מטען עודף שאנחנו צריכים לשלם עליו (אולי רק בכאבי רגליים וגב...), הציוד שלנו תמיד איתנו גם כשאנו על הרכבת ופתאום בא לנו לרדת בתחנה לא מתוכננת וגם, תמיד איתנו בכל גסט האוס או הוסטל. אחד הדברים החשובים ביותר שאנו לומדים על המטען שלנו, הוא שבעצם אנחנו לא צריכים את כולו ויחד עם זאת, דברים שאנו מתייחסים אליהם כמובנים מעליהם (כמו חטיף או גרביים יבשות) מקבלים משמעות והערכה גבוהים יותר אי פעם.

טיול תרמילאים מאפשר לנו לא רק ללמוד על עצמנו. אם אנו צמד, טיול תרמילאים יאפשר לנו ללמוד רבות זה על זה. יתרה מזאת, טיול תרמילאים מלמד אותנו לפגוש אחרים ללמוד אותם וללמוד כיצד לשתף פעולה להמשך טיולנו. כשאנו נתפסים לתוך סופת גשם פתאומית באמצע שום מקום, או שיש לנו שעות ארוכות להעביר בהמתנה לאוטובוס או בציפייה לחדר בגסט האוס - נוכל להבין מי החצי השני שלנו בצורה הטבעית ביותר ו/או שנצא מהחוויה קרובים מאי פעם, או שנחסוך לעצמנו טעות גדולה בעתיד. בכל מקרה, אם הלחצים בטיול התרמילים עולים לרמה גבוהה מדי בידנו להחליט על פיצול הדרכים, או אפילו אם החלטנו לנסוע לבד מההתחלה, אין מה לדאוג - טיול תרמילאים מציג שפע של הזדמנויות לפגוש אנשים חדשים, ברכבת, באוטובוס, בהוסטל, בדרכים - תמיד נמצא עם מי לחלוק את הדרך והחוויות שלנו ממנה.

כל טיול תרמילאים מבוסס על תקציב. לרוב אוכלים אוכל רחוב בדוכנים. שווה להשקיע בחיפוש אוכל רחוב איכותי ומדי פעם אפשר גם להתפנק במסעדה. אפשרות נוספת היא לקנות מזון עמיד, אותו ניתן לבשל בדרכים בגזיה או מעל מדורה לצד האוהל. בסופו של דבר, כל ארוחה בטיול תרמילאים יכולה להיות חוויה קולנארית. צריך לזכור כמובן שאת המזון שלנו אנו סוחבים בתרמיל, על הגב, כך שחייב להיות איזון בין כמה אנו מסוגלים לשאת, למרחק אותו נעבור ברגל, לתיאבון שנפתח בתום המסלול.

הפעילות הפיזית הכרוכה בטיול תרמילאים והמראה הרזה יותר המתקבל כתוצאה, עשויים להביא אותנו להרגשה הרבה יותר טובה עם עצמנו, בנוסף לעצמאות ולחוסר התלות שלנו באיש מלבד בעצמנו כשאנו מנווטים את דרכנו סביב ערים, ארצות ויבשות בעולם. תרמילאים חייבים ללמוד בכל מקום את השימוש במערכות התחבורה, תקשורת עם אנשים ללא ידיעת השפה, התמודדות עם מצבי לחץ ואף חרדה. אפשר לומר שאחרי טיול תרמילים, גם הביישן ביותר יהיה הרבה יותר בטוח בעצמו וביכולותיו.

ברמה הראשונית, מומלץ להתכונן לטיול תרמילאים על ידי:

  • איתור אתרי אינטרנט מומסכים לתכנון מסלולי טרקים במקומות שונים.
  • רכישת ידע אודות הסביבה בה ינוע התרמילאי וכיצד עליו להיערך למשל לארגן כתובות של חניוני לילה (לעיתים בקתות) והציוד שבהן וכיצד מזמנים מקום לינה בהם.
  • הכנת רשימות ציוד חיוניות ורשימות של ציוד או פרטי מזון בעייתיים באזור יעד הטיול.
טיול תרמילאים - לאגו קומו בצפון איטליה
טיול תרמילאים - לאגו קומו בצפון איטליה
טיול בר מצווה - תרמילאים בסקוטלנד
טיול בר מצווה - תרמילאים בסקוטלנד
טיול בר מצווה - תרמילאים בסקוטלנד
טיול בר מצווה - תרמילאים בסקוטלנד
בדרך לטיול תרמילאים באירופה
בדרך לטיול תרמילאים באירופה

הזמינו מסלול טיול תרמילאים מותאם אישית בחו"ל: