מפת קרואטיה:

קרואטיה היא אחת המדינות שהייתה חלק מיוגוסלביה ובשנות ה-90 במאה הקודמת השתחררה ממנה במלחמה כואבת ומדממת. המלחמה השאירה פצעים רבים במדינה אך יצר החופש עשה את שלו ושני העשורים שאחרי המלחמה היו נקודת זינוק בכלכלה של המדינה שהחלה כמעט מכלום.

קרואטיה הייתה בתחילת האלף השני מדינה עצמאית ושותפה של הונגריה הסמוכה אך על חלקיה של היום היו בעבר גם אזורים עצמאיים כמו רפובליקת דוברובניק וחצי האי האיסטרי. עם השנים כבשה ונציה קטעים בחופי קרואטיה בים האדריאטי ומאוחר יותר נגסה אוסטריה בחלקים מהמדינה וכך מוסבר כיצד הפכה זאגרב בירת קרואטיה לעיר שהושפעה מאד מהאדריכלות האוסטרו-הונגרית.

קרואטיה השוכנת לחופיו המזרחיים של הים האדריאטי עד גבול מונטנגרו בדרום נהנית מקיץ ארוך ודי יבש וחם ומחורף קל יחסית, חוץ מהאזורים הצפוניים והפנים יבשתיים הסובלים מקור עז.

לתייר מציעה קרואטיה חופים ארוכים ונעימים לבילוי חופשת קיץ בשמש ובאווירה חמה מצד אחד, והמצד האחר, מסלולי טיולים בשטחים הרריים וכן הרבה מפלים ואגמים בשני אתרים מיוחדים. האתר הראשון והחשוב הם 16 האגמים ויותר מ-90 המפלים בשמורת פליטויצה המוכרת על ידי אונסקו והאתר השני היא שמורת נהר קרקא השוכנת בצמוד לעיר שיבניק.

בהיות קרואטיה מיושבת מימים ימימה הרי שנמצא בה ערים עתיקות שחלקן נבנו עוד בתקופה הרומאית, לדוגמה - העיר העתיקה של זדאר וכן ארמון של הקיסר דיוקליטיאנוס בספליט, ארמון שגודלו 180X220 מטרים והוא מיושב ברצף מאז המאה הרביעי לספירה על ידי תושבי העיר.

ערים שנבנו בתקופת ההשפעה הונציאנית כוללים חומה ומגדלים ונציאנים ועוד. העיר קורצ'ולה, באי בשם זה בדרום קרואטיה, היא דוגמה לעיר מבוצרת מהתקופה הונציאנית. בעיר זו מצויים גם חורבות הבית של מרקו פולו האיש שסימל את הקשר בין הונציאנים למזרח הרחוק.

לקרואטיה נמלי ים גדולים כמו זה שבעיר רייקה אך גם הרבה מעגני ומזחים לשירות דייגים, מעבורות המקשרות את האיים עם היבשה וכן בין הערים הגדולות לאורך החוף עם ערים באיטליה, וכמובן מעגנים גדולים לשירות בעלי יאכטות המגיעים מארצות רבות בדרך הים, לנפוש ולטייל בקרואטיה.

לקרואטיה כ-1060 איים חלקם מיושב לאורך חופי המדינה המערביים. בצפון קרואטיה מצוי חצי האי איסטריה שהיה שנים רבות בשליטה איטלקית אך הוחזר לידיים קרואטיות.

ולסיום, ביקור בקרואטיה יכול להתחיל ולהסתיים בזאגרב ו/או דוברובניק ומי שרוצה לראות את רוב אתריה צריך להשקיע בה כעשרה ימים.

מידע נוסף למטיילים בקרואטיה - לחצו כאן

פתח קניון נהר צטנייה בעיירה אומיש. הקיר מימין משמש כקיר טיפוס
פתח קניון נהר צטנייה בעיירה אומיש. הקיר מימין משמש כקיר טיפוס
חומות העיר דוברובניק
חומות העיר דוברובניק
סמטה יפה בעיר העתיקה של דוברובניק
סמטה יפה בעיר העתיקה של דוברובניק
אופטיה בצפון קרואטיה
אופטיה בצפון קרואטיה
העיר רוביני בחצי האי איסטריה
העיר רוביני בחצי האי איסטריה
מפלי מים בשמורת פליטויצה
מפלי מים בשמורת פליטויצה
סדרת מפלים בשמורת פליטויצה
סדרת מפלים בשמורת פליטויצה
מדרגות ונציאניות בכניסה לקורצ'ולה העתיקה
מדרגות ונציאניות בכניסה לקורצ'ולה העתיקה
פסלי פנים בחזית הכנסייה ע
פסלי פנים בחזית הכנסייה ע"ש יעקב הקדוש בעיר שיבניק, כנסייה שהוכרה כאתר מורשת על ידי אונסקו

הזמינו מסלול טיול מותאם אישית בקרואטיה: