מפת קורפו:

קורפו הינו אי ששטחו כ- 600 קמ"ר במערבה של יוון בים האיוני (דרומית לים האדריאטי) והוא מרוחק כ- 3 ק"מ מיוון. האי קורפו הינו אי מוארך בצורת מגל כאשר חלקו הצפוני שוכן מול חופי דרום אלבניה. האי קורפו נקרא ביוונית קירקייה ומספר תושביו כ- 120 אלף.

קורפו הייתה מיושבת כבר בתחילת האלף הראשון לספירה. בתקופה היוונית היה האי במריבה ארוכת שנים עם קורינתוס. בהיסטוריה שלו האי חווה כיבושים רבים כמו של רומי, הביזנטים, הוונציאנים, העותמאנים ואפילו הצרפתים. בשנים 1815-1864 הייתה קורפו תחת שלטון בריטניה ומאז עברה לשליטת יוון. במלחמת העולם הראשונה שהתה באי ממשלת סרביה והאי עצמו היה תחת שלטון צרפתי. כתוצאה מהשנים בה שלטו הבריטים באי. היום אוכלוסיית האי דוברת אנגלית ובכך הופכת את היכולת של תיירים לתקשר בקלות עם המקומיים.

באי קורפו חיה קהילה יהודית מאורגנת עוד מתקופת שלטונה של ביזנטיון. במאה ה- 18 הגיעה גודלה של הקהילה לכ- 7 אלפים. עם הזמן החלו פרעות וגזירות ורבים מהיהודים עזבו את קורפו. עם עזיבת האיטלקים את האי במלחמת העולם השנייה פלשה גרמניה לאי קורפו ושלחה קרוב לאלפיים יהודים למחנות ההשמדה יחד עם יתר יהודי יוון. מכלל היהודים שחיו באי קורפו, רק כ- 200 ניצלו בדרכים שונות.

העיר הגדולה באי היא העיר קורפו ובה מתגוררים כ- 35 אלף תושבים. העיר שוכנת על חופיו המזרחיים של האי ובמרכזו.

ההר הגבוה בקורפו מצוי בצידו הצפון מזרחי של האי ושמו פאנטוקראטוס. גובהו של ההר, 907 מטרים. להר זה מובילה דרך צרה ומפותלת והמראות מההר (חוץ מההפרעה של אנטנות רבות) מדהים.

קורפו מציעה לתיירים המגיעים אליה, דרך היבשה ובמעבורת או ישירות בדרך האוויר - חופי רחצה מעולים כמו בעיירה סידארי בצפון, מפרצים יפים שהמיוחד שבהם נקרא פאליאוקאסטריצה בצפון מזרח האי וכן שני ארמונות מיוחדים שכתבה עליהם פורסמה בבלוג מטיילים מיום 28/10/18.

למשפחות עם ילדים מוצע גם לבקר בפארק מגלשות מים במרכז קורפו ולטייל בעיירות היפות ובשטחי ההרים הלא גבוהים של האי שלאורכם כפרים קטנים ותצפיות יפות אל החופים המפורצים או החוליים של האי.


מידע נוסף למטיילים בקורפו - לחצו כאן

רחוב צר ומטופח בחלק העתיק של העיר קורפו
רחוב צר ומטופח בחלק העתיק של העיר קורפו
האנדרטה שהוצבה בעיר קורפו לזכר השמדת יהדות קורפו
האנדרטה שהוצבה בעיר קורפו לזכר השמדת יהדות קורפו
נוף מפורץ בצפון מערב האי קורפו
נוף מפורץ בצפון מערב האי קורפו
"תעלת האהבה" בחוף העיירה סידארי – תעלה קניונית בשולי החוף החולי. על פי המסורת יש המאמינים שזוגות השוחים בתעלה יישארו ביחד לנצח
ארמון מון רפוס בעיר קורפו
ארמון מון רפוס בעיר קורפו
הכניסה לארמון אכיליון המכונה גם
הכניסה לארמון אכיליון המכונה גם "ארמון סיסי" ע"ש כינוייה של המלכה אליזבט מאוסטריה
הכביש המפותל העולה לכיוון הר פאנטוקראטוס, הגבוה בהרי האי קורפו
הכביש המפותל העולה לכיוון הר פאנטוקראטוס, הגבוה בהרי האי קורפו

הזמינו מסלול טיול מותאם אישית בקורפו: