מפת רוסיה:

רוצים לדעת איך ניראת המדינה הגדולה בעולם? רוצים ללמוד אודות העם הרוסי? אם כן, הגיע זמן לגלות בעצמכם את רוסיה! יש אולי מי שירימו גבה: "מה... רוסיה?! אוכל טפל... רוסים שיכורים... קומוניסטים... פוטין... קור ודובים... מה יש לראות ומה יש לעשות שם?". מטיילים אשר התמזל מזלם לטייל במדינה הענקית הזאת יכולים להעיד על יופיו הסודי של הטבע בהרי אורל, הם זכו לגלות את הרומנטיקה של טיול לילי ברכבת ואולי, אף היו ברי מזל להשיג כרטיסים להופעות בלט עוצרות נשימה בסנט פטרסבורג. גם המראה המרהיב של מוסקבה המודרנית לא יכול להשאיר את המטיילים בעיר אדישים לעוצמתו. ההפתעה האמיתית ברוסיה היא הפתיחות של האנשים, חיוכים אין סופיים, סיפורי ילדות על גיבורי מלחמת העולם השנייה, החלקה על הקרח ועוד. לאחר מספר ימים ברוסיה והיכרות קרובה יותר עם התושבים וההיסטוריה, ניתן להבין סוף סוף למה מתכוון הביטוי "הנשמה הרוסית".

ברוסיה ניתן לחוות וליהנות מהכל: ערים מודרניות ותוססות, טבע מרהיב ביופיו, אנשים חמים ומדהימים וכמובן - האוכל העשיר והמגוון. מומלץ להתחיל מלב ליבה של רוסיה - הכיכר האדומה בעיר הבירה מוסקבה. הכיכר האדומה מייצגת את מהות החיים הפוליטיים של רוסיה בכל הזמנים, עברו האתאיסטי של הקומוניזם וההווה של רוסיה הדמוקרטית מתאחדים ומרוכזים באותה נקודה. מומלץ להתחיל את הסיור במאוזוליאום של לנין, בו ניתן לצפות בגופתו של מנהיג של המהפכה הקומוניסטית ולאחר מכן להמשיך לעבר חומת הקרמלין - מקום קבורתם של כל הפוליטיקאים הבכירים ברוסיה כגון סטאלין וליאוניד ברז'נייב. כסמל לניגוד הנצחי בין מדינה לבין אמונה ברוסיה, עומדת בגאווה כנסיית ואסילי הקדוש מול בית הקברות האתאיסטי של רוסיה. מי שירצה להתעמק בהיסטוריה של רוסיה, מוזמן להכנס למוזיאון ההיסטורי הממשלתי. בהזמנה של סיור בתוך המוזיאון ניתן לקבל מידע מעמיק אודות ההיסטוריה של העם הרוסי ושל המדינה.

עבור מחפשי השופינג ומותגי יוקרה, מומלץ ביקור ב- GUM (מרכז הקניות המרכזי של הכיכר האדומה). יחד עם זאת, אפשר לבחור גם בשיטוט ברחובות הציוריים של מוסקבה - ארבאט הישנה וארבאט החדשה המאופיינות בגלריות וחנויות אמנות.

באופןו כללי, מוסקבה תוססת ובאותה עת שלווה, גרסה כמעט מוגזמת של כל מה שאפשר לקבל ברוסיה, ממש כאילו הקצינו את האיכות של אופי הרוסי. סנט פטרסבורג לעומת זאת, היא עיר יפה של תעלות וארכיטקטורה מרשימה - עיר רוסית לחלוטין לא שגרתית. גם בהיותה העיר הרוסית הקרובה ביותר לאירופה, היא בבחינת ביטוי לכל דבר שלרוסיה האירופית יש להציע, אבל באופן ייחודי ודרך ערבוב עם מסורות ישנות. 

עבור מטיילים המבקשים להימלט מן החיים העמוסים של הערים הגדולות, קיימות המון עיירות קטנות סביב מוסקבה (סרגייב פוסאד, קולומנה, טבר, טולה) וסביבות פטרבורג (Petrodvorets, פושקין, Zelenogorsk, Vyborg), אשר יכולות לתת למטיילים את חווית חיי המחוז.

סנט פטרסבורג היא עיר רוסית נפלאה בעלת היסטוריה נהדרת, ארכיטקטורה מדהימה, נופים עוצרי נשימה וכמובן אזרחים מכניסים אורחים. העיר סנט פטרסבורג נכללת ברשימה של מה שנקרא "מסלול טבעת הכסף" (מסלול העובר דרך ערים רוסית עתיקות של צפון מערב רוסיה). טבעת הזהב של רוסיה לעומת זאת, הינה תוואי מיוחד העובר דרך הערים הרוסית העתיקה אשר שמרו על מונומנטים ייחודיים של ההיסטוריה הרוסית, תרבות ומרכזי אמנות עממית.

מידע נוסף למטיילים ברוסיה - לחצו כאן

חג המולד בעיר מוסקבה
חג המולד בעיר מוסקבה
תאטרון הבולשוי
תאטרון הבולשוי
בניין גום במוסקבה
בניין גום במוסקבה
מגדל השעון בקרמלין
מגדל השעון בקרמלין
חומת הקרמלין
חומת הקרמלין
גן החיות של מוסקבה
גן החיות של מוסקבה
אנדרטת פושקין
אנדרטת פושקין
הכיכר האדומה
הכיכר האדומה
הכיכר האדומה
הכיכר האדומה
כנסיית ואסילי הקדוש
כנסיית ואסילי הקדוש
המוזיאון ההיסטורי הלאומי
המוזיאון ההיסטורי הלאומי
חורף במוסקבה
חורף במוסקבה

הזמינו מסלול טיול מותאם אישית ברוסיה: