מפת פנמה:

ים הטורקיז הצלול של איי סאן בלאס, כוכבי הים, העצלנים, האיים והטבע הבלתי פוסק של הארכיפלג בוקאס דל טורו, מגדלי היוקרה והרקיע המפורסם של פנמה סיטי חוות הקפה הפזורות במדינה, היערות המעוננים ויערות הגשם - כל זאת ועוד העניקו לפנמה המדינה האקזוטית והמופלאה במרכז אמריקה את התואר של אחת המדינות האהובות ביותר על מטיילים מכל העולם! 

פנמה ממוקמת בקצה הדרומי ביותר של יבשת מרכז אמריקה ולמעשה תוחמת אותה. ממנה ואילך מתחילה יבשת דרום אמריקה. מצפון מוקפת פנמה באיים טרופים נטושים, חופים קאריבים וים תכלת בלתי פוסק ואילו מדרום, גן עדן של גולשים באוקיינוס השקט הענק.

טיול לפנמה יתחיל בלבה הפועם של המדינה - הבירה פנמה סיטי. פנמה סיטי היא הבירה הקוסמופוליטית, המודרנית והמתקדמת ביותר במרכז אמריקה, מטרופולין תוסס ומהווה בסיס יציאה לחוויות טרופיות ונהדרות באזור. קו הרקיע של פנמה סיטי  המורכב כולו ממבנים מרשימים, עיצובים אדריכליים מרתקים ומלונות יוקרה - מזכיר לרבים את קו הרקיע המפורסם של ניו יורק. עולמות ותרבויות רבות דרים זה לצד זה בפנמה סיטי, אחת מהם היא הקהילה היהודית מהגדולות שביבשת מרכז אמריקה. אנשי עסקי יהודיים רבים מתגוררים בפנמה סיטי ונהנים מסופר כשר ואף רחוב על שם מדינת ישראל (via Israel)! פנמה סיטי היא מרכז עולמי לסחר וייצוא ותעלת פנמה היא תעלת ספנות חשובה, החוצה את מיצר פנמה שבאמריקה המרכזית ומחברת בין האוקיינוס האטלנטי לאוקיינוס השקט. התעלה הממוקמת בפנמה סיטי היא מהגדולות והחשובות ביותר בכל יבשת אמריקה.

אחד המקומות האהובים והמתויירים ביותר בפנמה הוא הארכיפלג בוקאס דל טורו: בתים צבעוניים, חופים קארייבים, בעלי חיים אקזוטים ומגוון גדול של בתי הקפה בסגנון הקאריביים - בוקאס דל טורו (הידועה יותר כבוקאס) נבנתה בתחילת המאה ה -20. כיום, בוקאס היא קהילה נינוחה של אינדיאנים מערביים, לטינים ואמריקאים מקומיים, עם אווירה ידידותית מדבקת. האי קולון משמש כבסיס נוח לחקר הארכיפלג האקזוטי: מוניות מים (ואטר טקסי) יכולים להביא מטיילים בקלות לחופים מרוחקים ואתרי שנירקול עוצרי נשימה, בתמורה לכמה דולרים בודדים. לאחר יום מלא בטבע ונופים, ההנאה האמיתית כאן היא פשוט להאט את הקצב, לשכב על ערסל ולספוג את הוייב הקאריבי...

ארכיפלג איים נוסף ומפורסם בים הקאריבי של פנמה הוא איי סאן בלאס. טיול לפנמה אינו שלם ללא ביקור באיים הבודדים המרתקים והאקזוטים הללו. ממש כמו שרואים בסרטים, איי סן בלאס מורכבים לרוב מאיים קטנים , חול וכמה עצי קוקוס עליהם. המטייל באיי סאן בלאס ירגיש כאילו נזרק לתוך שומר מסך מהפנט של ווינדוס... בעבר הייתה סן בלאס נמל ספרדי חשוב מן המאה ה -16 עד המאה ה -19. הספרדים בנו כאן מבצר כדי להגן על ספינות המסחר שלהם מפני שודדי ים בריטים וצרפתים. כיום מתגוררים בכמה מאיים אלו אינדיאנים בבקתות עץ והם ישמחו לארח את התיירים באי הפרטי שלהם. מסביב לאיים ניתן למצוא שמורות אלמוגים ושלל בעלי חיים ימים. כוכבי הים הם הכוכבים הראשיים כאן ומסביב לאי תוכלו למצוא מאות מהם בשלל צבעים וצורות, רק זכרו לא להוציא אותם מהמים.

עם מגוון עצום של חיות בר, פארקים לאומיים, אוכל עממי מופלא וחופים ששווה לחקור - פנמה היא ללא ספק אחד היעדים החמים לטיול. אם גם אתם רוצים להגיע לגן עדן עלי אדמות, הזמינו עכשיו מסלול בתפירה אישית למדינה הקסומה - פנמה!

מידע נוסף למטיילים בפנמה - לחצו כאן

איי סן בלאס
איי סן בלאס
איי סן בלאס
איי סן בלאס
סן בלאס
סן בלאס
סן בלאס
סן בלאס
איים בבוקס דל טורו
איים בבוקס דל טורו
כוכבי ים בבוקס דל טורו
כוכבי ים בבוקס דל טורו
חופי האוקיינוס השקט בפלאיה וינאו
חופי האוקיינוס השקט בפלאיה וינאו
זריחה בפנמה סיטי
זריחה בפנמה סיטי
הפארק עירוני פנמה סיטי
הפארק עירוני פנמה סיטי
פנמה סיטי
פנמה סיטי
פנמה סיטי
פנמה סיטי
קסקו ויחו פנמה סיטי
קסקו ויחו פנמה סיטי
קסקו ויחו פנמה סיטי
קסקו ויחו פנמה סיטי

הזמינו מסלול טיול מותאם אישית בפנמה: