מפת יפן:

במזרח הרחוק שוכנת יפן, המכילה מעל 127 מיליון איש והיא ארכיפלג של מעל 6000 איים, כאשר האיים הראשיים שלה הם: הוקאידו, הונשו, שיקוקו וקיושו. ישראלים רבים חושקים לבקר את ארץ השמש העולה, בשל הנופים המרהיבים והתרבות העתיקה והמרתקת.

לפי המיתולוגיה היפנית, יפן נוסדה במאה ה-7 לפנה"ס בידי הקיסר ג'ימו, שנטען שהוא החל את שושלת הקיסרות הקיימת עד היום. אולם היסטוריונים משערים כי השושלת התחילה הרבה לפני כן וכי הקיסר הראשון היה הקיסר אוג'ין.

המשטר ביפן הינו מונרכיה חוקתית שבראשה עומד הקיסר. הקיסר הוא סמלה של יפן ואחדות העם, אולם הוא אינו מחזיק בסמכויות שלטוניות. שושלת הקיסרים ביפן היא הארוכה ביותר בעולם, ונמשכת מעל 2600 שנים.

חיי הדת ביפן מורכבים מרוב מוחלט של שינטו - הדת האתנית של יפן וכן, בודהיזם הנפוץ במזרח אסיה. למרות שקיים דמיון בין שתי הדתות, מרכזי הדתות שונים במהותם: מרכזי שינטו מתאפיינים בטוריאי - השער היפני המפורסם, בצניעות ובבניינים קטנים בסגנון יפני מסורתי. כיום ישנם יותר ממאה אלף מקדשי שינטו פעילים ביפן, לעומת המקדשים הבודהיסטים המתאפיינים בבניינים פחות צנועים ומכילים פסלי בודהה. למרות שקיימים מקדשים רבים ביפן ואנשים נוטים לקיים טקסים דתיים, עדיין הרוב המוחלט של האוכלוסייה הוא חילוני ומתייחס למנהגים הללו כחלק מהתרבות היפנית ולא כחלק מעבודת האל.

יפן נמצאת באזור אקלים ממוזג, עם בערך ארבע עונות מובחנות, אך עקב אורכה מצפון לדרום ומיקומה בכדור הארץ, ישנם הבדלים משמעותיים בין האזורים השונים, כאשר הצפון קר מאוד בחורף ואילו הדרום הרחוק הוא סובטרופי. לאור זאת, תזמון טיול ביפן חייב להיות תלוי בעונות השנה ביפן שכן, אחד ממאפייניה של התרבות היפנית הוא חגיגת העונות: אם זה פסטיבל הסתיו המתאפיין בעצים בעלי עלים אדומים, פסטיבל חורף המתאפיין בתערוכות קרח, פסטיבל האביב המתאפיין בעצי דובדבן ורודים ומרהיבים, או פסטיבל הקיץ המתאפיין במופעי זיקוקים יצירתיים ומופעי תופים. פריחת עצי הדובדבן מתרחשת בעונת האביב, לרוב מסוף חודש מרץ ועד אמצע מאי. הפריחה מתחילה מדרום מערב יפן ועולה צפונה ככל שעובר הזמן. עבור היפנים נהוג בתקופה זו לחגוג מספר חגים לאומיים וזוהי אכן תקופת החופשה הארוכה ביותר עבור רוב היפנים. תקופת פריחת הדובדבן הינה התקופה המומלצת ביותר לטייל ביפן, שכן היא חושפת בפני התייר מחזות שאינם קיימים במקום אחר בעולם. כמו כן, זוהי התקופה העמוסה ביותר מבחינת תיירים ולכן עלולה להרתיע תיירים המנסים להימנע מהמולות. תקופה מומלצת נוספת שהיא פחות פופולרית, היא עונת הסתיו, בה המחזות לא פחות יפים.

התרבות היפנית מושפעת ממכלול של תרבויות: קוריאנית, סינית ומערבית. לכן, תוכלו לראות עצי חג מולד בדצמבר כשהשנה הקלנדרית היא לפי השנה הקלנדרית הסינית.

עיר הבירה טוקיו, נמצאת באי המרכזי של יפן - הונשו והיא המרכז התרבותי והכלכלי של המדינה. טוקיו מכילה מעל 13 מיליון תושבים והיא אחת מהמאוכלסות ביותר בעולם. העיר טוקיו היא אחת מהמתקדמות והמודרניות ביותר בעולם והיא מתאפיינת במרכזי קניות ובילוי יוקרתיים וייחודיים רק לטוקיו.

יפן היא אחת מהארצות המבוקשות ביותר בעולם התיירות, אולם עבור קהל התיירים הישראלי היא מהווה תעלומה שרק מחכה שיפענחו אותה, הן בשל המרחק מישראל ליפן והן בשל מחסור בהיכרות עם התרבות של יפן. יפן בעלת תרבות עתיקה, מרתקת ועתירת נופים מרהיבים, אולם היא מהווה קושי עבור מטיילים הנוסעים ליפן ללא הכנה מראש וללא ידיעת השפה, שכן מדובר במדינה בה השפה האנגלית אינה נפוצה. לכן, חשוב להתכונן לטיול ביפן בהתאם, תוך כדי הכנת מסלול לפרטי פרטים כדי לא להיתקל בקשיים במהלך הטיול.

אם ברצונכם לתכנן טיול ליפן - ארץ השמש העולה - תכנון מקורי והכוונה כמו של מקומי, צרו עמנו קשר ואנו מבטיחים שמצפה לכם חוויה ייחודית שלא תשכחו!

מידע נוסף למטיילים ביפן - לחצו כאן

אינרי טאישה
אינרי טאישה
הירוסקי סאקורה
הירוסקי סאקורה
טוקיו
טוקיו
פארק הקופים - ארשייאמה
פארק הקופים - ארשייאמה
יער במבוק
יער במבוק
הר פוג'י
הר פוג'י
האנאמיאמה פוקושימה
האנאמיאמה פוקושימה
קינקקוגי
קינקקוגי
קיומיזו דארה
קיומיזו דארה
לבוש מסורתי בקיוטו
לבוש מסורתי בקיוטו
אגם הוסן קו
אגם הוסן קו
אגם הוסן קו
אגם הוסן קו
אגם טאזאוואקו
אגם טאזאוואקו
טאזאוואקו
טאזאוואקו
מיאהג'ימה
מיאהג'ימה
נאושימה
נאושימה
נארה
נארה
נארה
נארה
קפה ינשופים
קפה ינשופים
גדת נהר טאיהה
גדת נהר טאיהה
טאמאגאווה אונסן אקיטה
טאמאגאווה אונסן אקיטה

הזמינו מסלול טיול מותאם אישית ביפן: