מפת גואטמלה:

המדינה המגוונת ביותר במרכז אמריקה, מושכת מטיילים מכל העולם בזכות נופים יוצאי דופן ותרבות מרתקת של מאות שנים. גואטמלה - אחת המדינות המרתקות והיפות ביותר במרכז אמריקה ובאמריקה הלטינית בכלל, זכתה לכינויים רבים כמו "הודו של מרכז אמריקה", גובלת במקסיקו בצפון ובמערב, באוקיינוס השקט בדרום-מערב, בליז בצפון-מזרח, הים הקריבי שבאוקיינוס האטלנטי במזרח, הונדורס במזרח, ואל סלוודור בדרום-מזרח.

ארצם של המאיה - אחד מהמקומות המפורסמים והיפים ביותר בגואטמלה הוא אתר הפירמידות המסחררות של הטיקאל. אנדרטה אדירה זו ממחישה את הציוויליזציה הגדולה ביותר שידעה מרכז אמריקה במהלך ההיסטוריה. הפירמידות ממוקמות בלב הג'ונגל השופע ציפורים, קופי עכביש, זוחלים ומינים שונים של צמחים ובעליי חיים ובלב היער מזדקרות להן הפירמידות המרשימות המהוות נקודת תצפית מרהיבה על כל האזור ונותנות מושג על החיים שחיו בני המאיה באזור זה. אלו העוצרים לשאול מה קרה לבני המאיה, מופתעים לעיתים מהתשובה הפשוטה: כלום. תרבות המאיה ממשיכה להתפתח גם היום. בכפרים השונים הפזורים בגואטמלה ובעיקר בצפון, תמצאו מקומיים הדוברים את שפת בני המאיה כשפת אם, מתלבשים בלבוש האופייני לתרבות ולמעשה משמרים באופן ברור תרבות של מאות שנים.

הכובשים הספרדים השאירו מאחוריהם שפע של עקבות מהכיבוש הקולוניאלי שלהם בגוואטמלה והבולטת שבהן היא הארכיטקטורה המדהימה. האזור היפה ביותר שהשאירו אחריהם הספרדים נמצא סביב אנטיגואה, הבירה העתיקה. היופי העתיק והמתפורר של אנטיגואה נחשף לעיני המטייל מהרגע שהוא מגיע לעיר. מבנים קולוניאליים צבעוניים ומשופצים להפליא מצויים לצד חורבות ציוריות בסביבת כיכרות ופארקים ירוקים. הכל בעמק יפיפה המוקף הרי געש עוצמתיים ומרהיבים, אחד מהם הוא הר הגעש פואגו שהתפרץ לאחרונה ביוני 2018. מאנטיגואה ניתן לצאת לטיולי יום מדהימים ואף לטפס על הרי געש ולצפות בלבה של הרי הגעש הפעילים.

עם בקושי 2% שטח עירוני מיושב בגואטמלה, אין זה מפתיע כי טיול בגואטמלה מציע כמה מנופי הטבע היפים בעולם. מפארקים לאומיים ויערות גשם ועד אגמים והרים, הטבע של גואטמלה הוא ללא ספק עוצר נשימה. אחד מהמקומות היפים והמיוחדים בטיול בגואטמלה הוא הסמוק שמפיי. הסמוק שמפיי הוא נהר המפורסם בזכות בריכות אבן הגיר שלו. זהו נהר בעל מים צלולים ותכולים אשר בנוי בצורה טבעית מסדרה של טרסות עשויות אבן גיר. באזור ניתן לשוט בנהר עם אבובים, ליהנות מהטבע והמפלים ואף להיכנס למערות חשוכות ולטפס על חבלים במערות. אזור בהחלט יוצא מן הכלל - צריך להיות שם כדי להאמין.

מסלול לגואטמלה יכול לפעמים להוות קושי עבור מי שמבקש לתכנן אותו היות וגואטמלה היא מדינה כל כך מגוונת היכולה להציע כל כך הרבה יעדים ואטרקציות. בין אם תבקשו לנוח באחד מכפריו המפורסמים של אגם אטיטלן, ליהנות מהנוף המשגע באזור ומהאטרקציות השונות כגון חוגי יוגה ובישול והשווקים הצבעוניים הנמצאים בכל כפר ובין אם תרצו לגלוש בצד הפסיפי בעיירה הנקראת אל פאראדון. בין אם תרצו להכיר את הבירה הגדולה והמתקדמת גואטמלה סיטי המציעה מגוון מוזיאונים וחוויה קולינארית ייחודית ובין אם תרצו לבלות סוף שבוע מהנה בנהר הריו דולסה. 

גואטמלה היא בהחלט יעד מרתק וחוויה שתזכרו לעד. הזמינו עכשיו מסלול מותאם אישית לגואטמלה ויחד, לפי טעמכם, תחומי העניין שלכם ודברים מיוחדים שלא בטוח שתמצאו במקומות אחרים, נבנה עבורכם את מסלול הטיול הטוב ביותר בגואטמלה.

מידע נוסף למטיילים בגואטמלה - לחצו כאן

פאנאחצ'ל
פאנאחצ'ל
אנטיגואה
אנטיגואה
אנטיגואה
אנטיגואה
אנטיגואה
אנטיגואה
לנקין
לנקין
סמוק שמפיי
סמוק שמפיי
פרמידת טיקאל
פרמידת טיקאל
אתר ההריסות בטיקאל
אתר ההריסות בטיקאל
תצפית האף האינדיאני
תצפית האף האינדיאני
תצפית ההוביט
תצפית ההוביט
אטרקציות שונות
אטרקציות שונות
העיירה פלורס
העיירה פלורס
הר הגעש פאגו
הר הגעש פאגו
הר הגעש פאקאיה
הר הגעש פאקאיה
זריחה על אגם אטיטלן
זריחה על אגם אטיטלן
יערות הגשם
יערות הגשם

הזמינו מסלול טיול מותאם אישית בגואטמלה: